Kiedy potrzebna jest rada dermatologa

Szczotki do makijażu i aplikatory należy czyścić co najmniej raz w tygodniu. Te narzędzia zawierają bakterie i drożdże, które mogą zarażać i podrażniać skórę. Jeśli nosisz makijaż rzadko, najlepiej po każdym użyciu czyścić szczotki.
Jeśli mając trądzik obawiasz się robienia zdjęć, pamiętaj, że pryszcze można łatwo usunąć z cyfrowym oprogramowaniem do edycji obrazu. Może się wydawać, że gwiazdy nigdy nie mają pryszcze, ale w rzeczywistości ich niedoskonałości są zwykle retuszowane.

Jeśli nie masz programu do edycji zdjęć, możesz pobrać bezpłatną wersję. Istnieje wiele samouczków online, które pokazują jak to zrobić. Nie dotykaj skóry. Może wyciskasz pryszcze i zawsze prowadzi to do więcej zaczerwień i wydłuży czas gojenia. Należy również unikać szorowania zbyt mocno twarzy, ponieważ może to powodować więcej stanów zapalnych.
Skorzystaj z rady dermatologa. Jeśli twój trądzik poważnie wpływa na pewność siebie która może nawet spowodować depresję lub niepokój, to należy porozmawiać z lekarzem o tym, . Prawdopodobnie już próbowałeś w przeszłości leków bez recepty, ale dermatolog może przepisywać leki, które mogą być skuteczniejsze.