Warto usuwać martwy naskórek

Nikt nie musi żyć z trądzikiem, zwłaszcza, jeśli masz wielki dzień. Dzięki właściwym produktom i technikom można szybko rozpoznać przyczyny wysypki. Choć zwykle nie jest możliwe całkowite wyeliminowanie trądziku w noc, można zrobić wiele, aby drastycznie zmniejszyć rozmiar i podrażnienie. Trądzik składa się z bakterii, które zaatakowały twoje pory, a pierwszym krokiem jest walka z nim poprzez delikatne, ale skuteczne mycie cery.

Przyzwyczaj się do złuszczania twarzy z trądzikiem co tydzień. Środki złuszczające usuwają z wierzchniej warstwy martwe komórki skóry, gromadzące się na naskórku, co eliminuje drogę do nowej, nowej, skóry bez trądziku. Podczas mycia twarzy delikatnym żelem złuszczającym, uważaj, aby nie pocierać jej zbyt mocno. Użyj zimną wodę i spłucz dokładnie twarz, delikatnie szorując ją.
Zimna woda obkurcza naczynia krwionośne i powoduje, że pory są zmniejszone. Niektóre komercyjne zabiegi trądzikowe stosują różne antybakteryjne, przeciwbakteryjne i ściągające związki przeciw trądzikowi i czyszczą skórę. Niezależnie od tego, co planujesz wykorzystać do oczyszczenia skóry, środki ściągające są najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na to, jeśli masz ograniczoną ilość czasu.